Do redakce nám během posledních čtrnácti dnů píšete o řadu otázek ohledně vlaků Railjet Českých drah. Celkem 127 e-mailů přišlo od dotazujících se, na kterých spojích nové vlaky Railjet vyjíždějí. Až do 15. června stále na obratových spojích z Prahy do Brna a Břeclavi, dál pak na jednom páru vlaku Moravia mezi Břeclaví a Bohumínem.

České dráhy mají v současné době v provozu dvě tyto jednotky, během června pak přijede z montážního závodu ve Vídni souprava další. Až do prosince, kdy vejde v platnost nový jízdní řád pro rok 2015, bude národní dopravce všechny vlaky této kategorie nasazovat převážně na vnitrostátní spojích ve zkušebním režimu.

S přijetím dalších jednotek dráhy rozšíří působnost kategorie těchto vlaků i na další spoje. Možné varianty jsou pro vlaky Franz Schubert, Smetana a Gustav Mahler. Celkem pak v příštím roce bude jezdit 11 souprav tét kategorie, kdy ÖBB budou nabízet cestování v trochu odlišné konfiguraci svých vlaků, které České dráhy mají od výrobce v trochu pozměněném sestavení interiéru, ale hlavně v počtu sedadel v Economy třídě.

Od prosince pak všech sedm jednotek Railjet vyjede na své pravidelné spoje do Brna, Vídně a Grazu, kdy v kooperaci s ÖBB, bude možné cestovat mezi oběma hlavními metropolemi v Česku a v Rakousku každé dvě hodiny.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments