Praha zváží zavedení parkování v modrých zónách pro návštěvy zdarma

0

Pražané by v budoucnu mohli mít k dispozici až 120 hodin ročně pro návštěvy či řemeslníky k parkování v modrých zónách zdarma. Městští zastupitelé ve čtvrtek z popudu opoziční ODS pověřili primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby návrh prodiskutoval se všemi zastupitelskými kluby a předložil na červnové zastupitelstvo.

Návrh Tomáše Portlíka (ODS) by umožnil prostřednictvím elektronického nástroje zadat do systému SPZ auta návštěvy, jejíž parkování by se poté odečetlo od ročně stanovených volných hodin. Scheinherr k tomu řekl, že město už zavedení podobného opatření nějakou dobu zvažuje. „Mám připravené materiály včetně studie společnosti Deloitte,“ řekl.

Dodal, že město zvažovalo 120 hodin ročně a o návrhu je ochoten jednat se všemi zastupitelskými kluby. Opoziční zastupitel Jiří Kubíček (Svobodní) k tomu řekl, že oproti zvažované variantě by preferoval, aby hodiny pro parkování návštěv nedostali jen držitelé parkovacích oprávnění, ale všichni Pražané. Podle Scheinherra město zvažuje nejprve omezený testovací provoz jen pro držitele karet, který by poté bylo možné rozšířit na všechny.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments