Pro sběratel modelů Taurus, resp. jejich na nich nesoucích motivů, máme další novinku. Tentokrát jde o model privátního charakteru společnosti Ferrovie Udine Cividale ve zkratce: FUC. Firma operuje mezi Itálií a Rakouskem, zajíždí také se svými vlaky do Slovinska. Nejdále však na jih své domoviny, což je Sicílie.

Model Tauruse FUC 190.301, což je i jeho označení, nabízí Roco pouze v jedné číselné řadě. Existují ale i čísla 302 a 303. Podobné modely se chystá vyrábět i menší firma Jäegerndorfer, která již modely Tauruse i s osobními vozy vyrábí. Nejvíce však jednotky RailJet. FUC provozuje hlavně nákladní mezistátní dopravu, a pod vlajkou této firmy jezdí i speciální vozy pro přepravu nákladů s vyšší tonáží, což jsou nejvíce trafostanice a různé ocelové odlitky. Proto se dalo očekávat, že Roco již další vozy specifcké pro FUC vyrábět nejspíš nebude.

Tento model, jako všechny modely Tauruse, má instalovány již LED poziční světla, dále je možnost sběru napájení přes vlastní pantografy. Model je také upraven v metalických barvách, což se uplatňuje zatím jen na některé specifické verze modelů. Dále 8pin patice pro připojení dekodérů, a v kabině tentokrát osvětlení nehledejte.

  • Art.num. 62379
  • Roco
  • H0 1:87
  • Privat FUC (Ferrovie Udine Cividale)
  • Cena: 192 EUR / 4.800 CZK

{snippet 101}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments