V kotlových vozech máme velké zalíbení, zejména pak v jejich rozmanitosti a všemožných vlastníků. Jedním z největších je společnost VTG která pronajímá velkou škálu nákladních vozů. Kotlové vozy, nebo také slangově cisterny, nabízí v mnoha variantách firma Piko, Roco, ACME a LS Models.

Roco pod katalogovým číslem 67018 nabízí celkem tři kotlové vozy pod společností VTG a to v rozdílném nátěru. Bílá krémová barva je u firmy Roco v premiéře. Doposud se jednalo spíše o šedé a černé kotlové vozy. Modely jsou vystaveny do V. resp. VI. provozní epochy zařaditele VTG.

Kompletní balení je v prodeji od 98 EUR do 109 EUR. My tento SET máme zakoupený v německém Zwickau za cenu 99 EUR. Roco v mnoha ohledech nabízí přesnější vypracování modelů než např. Piko, které za poslední dobu hodně s kvalitou modelů šlo rapidně dolu. Ačkoliv se na kotlových modelech nedá co pokazit, Piko mělo špatný potisk, křivé výlisky a  nesouměrně pojížděná dvojkolí v podvozcích. Tento nešvar je již odstraněn a firma nabízí opět dobré modely, ovšem k provedení těch od Roco má dosti ještě daleko!

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments