Roco prezentuje na webu nové modely digitalizovaných a ozvučených vozů tzv. „schnellzugwagen“ tedy rychlíkové vozy DB (Deutsche Bundesbach). Jde o šest variant takto produkovaných vozů. V článku najdete i video s touto „převratnou“ cenovou novinkou od Roco.

01

1exkluzivne

Ze zvědavosti jsem si jeden model tohoto vozu objednal – rozbor a demontáž modelu, na to se těším asi nejvíce, zajímá mne především mechanismus ovládání dveří. Protože již dříve jsem přemýšlel o digitalizaci některých osobních, spacích vozů pro osvětlení – jde mi o tyto vozy: Osvětlení vozu WRmz ÖBB firmy Roco nebo podobným stylem vypracovaný model od Andrease Osvětlení vozu Bcm61 SBB f.Roco. Nechci modely ozvučit, pouze digitalizovat ovládání vnitřního osvětlení, případně pozičních červených světel. Dále osvětlení na představcích, nebo rozdílné prosvětlení intenzity chodby a jednotlivých kupé, případně automatického odvěšování systémem, který Roco prodává. 

Nebude asi překvapením, že v katalogu 2010, kde Roco plánovalo velké „halo“ novinky SET balení parní lokomotivy a elektrické lokomotivy s ovládáním pantografů, ozvučení modelu, včetně těchto vozů.. došlo k jisté úpravě? Nakonec za cenu kolem 550 – 670,- EUR, která byla pořizovací cenou celé SET krabice, nikdo asi moc nekupoval. Proto se začínají tyto modely prodávat samostaně. Osobní vozy mají ovladatelné dveře speciálním mechanismem, jsou ozvučeni, osvětleny – to vše, je řízeno digitálním dekodérem. Již zmíněné ovládání dveří, u elektrické lokomotivy E10 i plynulého zvedání pantografů, čí jejich ladného stahování – by mohlo Roco nabízet v samostatném prodeji.

Zatím nikdo s ovládáním pantografů u elektrické trakce nepřišel. Firma VIessmann nabízí např. miniaturní LED pro imitaci jiskření. Instalaci takového doplňku na pantografy modelu 372.010 popíšu v některém z příštích článků…

Všechny vozy „Schnellzug“ jsou pro IV. epochu Deutsche Bundesbahn. Jediný vůz art.č. 45868 je stejného dopravce, ovšem pro III. epochu. Rozhodně překvapením je i cena jednotlivých modelů, ta je jednotně stanovena na 199,- EUR tak tedy přímo „Baťovská“ cenovka. Délka modelu přes nárazníky je jednotná: 303 mm. modely jsou vyzbrojeny šachtou pro krátká spřáhla dle NEM normy, instalací variabilního osvětlení – a zajisté i tím zvukem při otvírání / zavírání dveří.

Pokud by to někoho zajímalo, jednalo se v uceleném SET balení o art.č. 41273 s cenou: 790,- EUR, tedy při kurzu 1,- EUR / 25,- CZK = 19.750,- CZK, při kurzu 27.50,- CZK / 1,- EUR = 21.725,- CZK ! To je snad lepší pořídit parní lokomotivu 475 nebo 477… a jste na tom lépe.

  • 45878  2.třída   IV.epocha  DB

02

  • 45868  2.třída  III.epocha  DB

03

  • 45876  2.třída  IV.epocha  DB

04

  • 45874  2.třída  IV.epocha  DB

05

  • 45872  1./2. třída  IV.epocha  DB

06

  • 45870  2.třída  IV.epocha  DB

07

{linkr:none}{linkr:none}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments