Již několik let je v provozu speciální internetová stránka, která umožňuje sledování pohybu letadel na obou částech glóbu, tedy celého Světa. Do provozu byl uveden v roce 2010, a za celé dosavadní provozování získal na desítky milionů fanoušků a fotografů letadel z celého světa.

Mimo sledování letového provozu, můžete ve vlastnostech jednotlivých letadel vyhledat jeho aktuální fotografie, které jsou v mnoha případech profesionálně provedené. Každé letadlo má na serveru Flightradar i vlastní historii, tedy destinace do kterých své lety odlétalo, a do kterých destinací v následujících několika dnech zavítají.

V placené verzi je pak možné monitoring letadel na chytrých telefonech a tabletech v mnoha responzivním zobrazení a dalších doplňků. Monitoring letadel umožňuje i sledování aktuální výšky, rychlosti, případně i aktuální počasí letadlem právě proletované oblasti.

Celý systém funguje na propojení intranetu všech radarových a družicových stanic celého globu. Prakticky je tak možné dohledat i historii jednotlivých letů. Ovšem nedávno sestřelené letadlo Malaysia Airlines zde nenajdete ani pod označením čísla letu, Flightradar se brání konspiračním teoriím, a celé historie nešťastných náhod ze svého serveru odstraňuje.

WEB: FLIGHTRADAR.COM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments