Předem se chci omluvit, že nejsem majitelem fotoaparátu, proto vemte zavděk alespoň dokumentační kvalitou fotografií modelu WLABmu firmy RailTop. Bedlivě jsem sledoval názory a recenze zde na stránkách, jsem taktéž majitelem „šidítka“ od firmi Classicmodel jako administrátor tohoto webu, každopádně jsem s nákupem skutečného provedení vozu dle předlohy, vůbec neváhal!

Chyby, resp. nedostatky jsem nalezl ovšem i zde. Člověka snad jen utěší, že RailTop je malovýrobce, který se snaží vyrábět celkem kvalitní modely – které se ovšem s těma patlanicema, co lze zakoupit u nás v Česku, nedají rozhodně srovnávat! Až na některé otřepy od lisování, které nejspíš výstupní kontrola šilhavým okem přehlédla, je model vkusný a prvotřídní co do kvality provedení.

Trochu malíři ujel štětec při vykreslování objímky zpětných pozic stříbrnou barvou, to lze ale přehlédnout. Dále osazení některých rámů okenic – možná by to chtělo trochu více péče a času, což firma asi neměla, proto mi připadají některé rozdílné chyby na modelech dosti specifické – prostě se neopakují. Kdo ví, kdo tyhle modely sestavuje, ačkoliv jsou vyráběny v domovině (Švýcarsko), tak bych ruku za to asi nedal.

Potisk loga města, které nese každý vůz samostatně a v originále, je velice povedený. Firma na tampon-print bude nejspíš odborník, škoda jen, že to nelze označit na celek modelu! Potisk je ostrý, přesný, čitelný a věrohodný ke své vlastní předloze jezdící pod vlajkou ČD!

Souhvězdí Velkého vozu – jako indicie pro spací vůz, je příznačná. Model projde kompletní demontáží – bude osazen SMD osvětlením v interiéru, na představcích a tlačítka ovládání dveří optickým vláknem. Pokud bych měl své překvapení s rozpoznanými vadami nějak dále rozebírat, budu raději spokojeným zákazníkem, než abych neustále kritizoval něco, co za několik let žádná jiná mega-firma nebyla schopna vyrobit (nepočítejme Německou firmu Tillig že?), takže závěrem dávám známku 2+ a věřím, že firma chyby opraví, aby další série chodějíce do distribuce – budou prokazovat viditelné úpravy a zlepšení…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments