Neustálé tahanice a spory uvnitř firmy RailTop ze Švýcarska s uvedením modelu Jožé Plečník aj. využila firma ACME. Uvádí do prodeje modely osobních vozů vlaku Vindobona pro H0 1:87.

01

Vlak kategorie EC (EuroCity) Vindobona, vznikl v roce 1957, jeho historii nemá smysl více popisovat – ta je mnohým známa. ACME bude tyto modely dodávat v SETu, tzn. že v kompletním balení se bude nacházet: 1x vůz 1.tř., 2x vůz 2.tř, a jeden restaurační vůz. Cena zatím není známa, katalogové číslo: 55038. Vozy mají délkou přes nárazníky 303 mm. jsou kompletně vybaveny interiérem. Modely obsahují výzbroj šachty pro krátká spřáhla dle normy NEM. ACME se po firmě LS Models, řadí jako další nástupce ve výrobě modelů s vyšší kvalitou a věrohodnotí v provedení!

Dva pohledy na vozy 2.třídy Vindobony

02

03

Vindobona WRmz, čili restaurace – slengově „hospoda“

04

Nejasnosti kolem výrobních sporů u RailTop, vede ACME k využití těchto propastných časových skluzů. Proto firmě RailTop pomalu a jistě vyzobává i další atraktivní modely, které RT ohlásila před plánem do výroby – leč, skutečnost je jiná! V tomto případě jde i o vozy ÖBB. Je škoda, že tyto vozy jsou zatím ve 2.classu. Pokud bude nabízena varianta i 1 a WRmz, jistě nebude mít o popularitu a zájem nouze! Katalogově: 52601 a 52602 (rozdíl v barvě potisku)!

Proporce jsou zcela stejné, jako tomu je u vozů výše… zde pohled na vůz 2.třídy Bmz

05

06

Novinek u ACME je opravdu mnoho, dá se říci, že z 80% je jeho produkce v osobních vozech. Jde především o klasické inovace ve vývoji a výrobě.

O firmě RailTop se zmiňujeme několikrát i v Magazínu. Hledejte v souvisejících článcích, nebo přímo v sekci -Osobní vozy-.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments