Posunem na modelovém kolejišti v analogovém nebo digitálním provozu vše ale končí, klasické rozpojení hnací lokomotivy od vozů či naopak – je věc čistě jednoduchá. Tentokrát ale v článku o HI-Tech produktech představujeme novinku firmy Tech4Ttrains: Digitální spřáhla TC-40 pro dálkově rozpojovatelné vozy v jednotlivých DCC adresacích pro ještě větší zážitek z posunu či organizaci provozu.

 

Systém je modulární, tedy lze jej jednoduše rozšířit o další samostatné prvky – spřáhla s ojedinělou DCC adresací pro potřeby posunu. Jedinou a prakticky velkou nevýhodou, je minimální kompatibilita s na trhu nabízenými centrálami. V našem případě si bude systém TC-40 rozumět pouze s produkty CS2 Märklín, Intellibox od firmy Uhlenbrock a ESU ECOS od firmy Viessmann!

Zařízení se skládá z řídícího modulu který ovládá všechna pod sebe zařazená zařízení (spřáhla) s ojedinělou DCC adresou, kdy každý takto vyzbrojený vůz vlastnící DCC spřáhlo umožňuje jeho variabilní nastavení pro případ posunu či odstavení při manipulaci.

Ovládání modulárního systému TC-40 je možné pomocí funkčních kláves, případně pomocí otočného ovladače na výše jmenovaných ovladačích Viessmann nebo ESU. Velkou nevýhodou této novinky je absence kompatibility s oblíbenými centrálami Roco a Lenz. Doufejme, že v budoucnu dojde k rozšíření tohoto velkého handicapu na další zařízení, která mají pokrytí s více jak 90% v prodeji na Evropském trhu.

08

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments