Za 87 EUR nečekejme žádný zázrak, rozhodně ale model H0 1:87 strojní podbíječky rakouské firmy Plasser&Theurer, pracovní soupravu na našem kolejišti jistě obohatí. Model nenabízí žádné jiný mechanický pohyb, krom toho svého „vpřed a vzad“. Ovšem firma Liliput již v minulosti mnohokrát dokázala, že detail modelu ve svém hlavním měřítku 1:87 vypracovat umí.

Podbíječka Plasser&Theurer se užívá snad ve všech železničních správách Evropy. U nás je zařazeno celkem 5 těchto unikátních pracovních strojů pro podbíjení kolejového tělesa za pohybu.

Model v tomto případě je vypracován do nejpřesnějších detailů od své skutečné předlohy. Ačkoliv firma Plasser&Theurer vyráběla i starší provedení podbíjecích strojů. Liliput vypracoval model současný, tedy do V. resp. VI. provozní epochy.

  • Liliput 136114
  • H0 1:87
  • přepínání pozičních světěl bílá / červená, dle směru jízdy
  • délka: 198 mm / cca. 20 cm
  • Cena: 87 EUR

Zapomeňme ovšem na přípojné periferie pro dekodér. Liliput pro zachování detailů musel tuto možnost vyloučit z realizace. Jednoduše na dekodér místo již krom samotného motoru nezbylo. A že je u nás řada modelářů provozujících kolejiště v digitálním režimu, bude jistě velice obtížné dekodér někam usadit. Ovšem současná doba miniaturizace v podobě miniaturních dekodérů jistě nabídne vhodnou variantu.

U nás v Redakci budeme model mít k dispozici během září. Uděláme si širší rozbor celé konstrukce tohoto modelu, ale také zkusíme najít vhodnou variantu dekodéru pro nějaké umístění do modelu…

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments