Z KATALOGU 2014 | Ačkoliv je katalog Roco pro rok 2014 doslova přeplněný novinkami, dvě je nutno podtrhnout již nyní. Roco na letošní rok připravilo hned dva modely lokomotiv v barvách Českých drah. A to konkrétně lokomotivu 109E / 380 ČD z vlajkové flotily vozidlového parku národního dopravce. Druhým překvapením pak bude model lokomotivy Taurus taktéž v korporátních barvách ČD.

Model lokomotivy Taurus 1216 bude nabízen jak v klasické tak i ozvučené verzi. Rakouské lokomotivy v korporátním laku národního dopravce České dráhy, začnou od letošního léta tahat jednotky Railjet které u stejného dopravce začnou být postupně nasazovány na vozbu mezistátních vlaků z České republiky do Rakouska.

Plzeňská lokomotiva v modelu 109E pod označením 380 ČD, bude k dispozici jen v klasické verzi bez ozvučení. Bude vyzbrojena periferií pro připojení dekodérů PluX22. Ačkoliv cenu výrobce zatím neuvedl, může se jeho cena pohybovat někde v rozmezí modelů Taurus, tedy od 179 EUR do 230 EUR v zakladním provedení bez ozvučení.

Mimo tyto dva zmíněné modely, vrací tradiční výrobce z Rakouska do prodeje i dříve oblíbené modely lokomotiv Sergej, další verze Bardotky a Čmeláky. Konkrétně se bude jednat opět o model lokomotivy Sergej – tentokrát s číslem T679.1427 v provedení ČSD. Výrobce bude i tentokrát nabízet model v klasickém i ozvučeném provedení.

V provedení ČSD bude i další model Bardotky s čelním 60cm žlutým pruhem. Lokomotiva T479.1 bude vybavena klasickým konektorem dle normy NEM 362 / 8pin. I tato Bardotka bude k dispozici jak v základní verzi, tak i ve verzi s ozvučením. Roco tak do prodeje staví další „silný“ model proti svému konkurentovi z Česka, firmě MTB.

{snippet 100}

V provedení ČSD zamíří do prodeje i další verze šestikoláku – motorové lokomotivy T669.0 Čmelák. Model bude již vyzbrojen taktéž periferií PluX22 pro připojení dekodérů a ozvučení. Výrobce bude tento model nabízet v klasickém 199 EUR, i ozvučeném provedení 274 EUR.

Ve verzi ČD, uvede výrobce i model Čmeláka řady 770 s červeným rámem a zeleno-krémovou barvou kapotáže. I v tomto případě bude nabízena ozvučená i klasická verze se stejnou cenou jako u modelu ČSD.

Slovenský Čmelák pro V. provozní epochu ponese konkrétní uvedené číslo katalogem 770 052-9 ŽSR. I tento model bude obshahovat periferii PluX22 a klasickou i ozvučenou verzi ve stejných cenových relacích jako u modelů ČD a ČSD.

Roco také do nového katalogu zahrnulo plánovaný prodej ČD verze jednotky Railjet. K dispozici bude základní set s řídícím vozem o počtu 4 vozů. Dále bude možné k hlavnímu setu zakoupit samostatné vozy 1.class a 2.class. Cena základního setu bude 324 EUR, ceny osobních vozů 1/2.class pak 74,90 EUR.

Modely osobních vozů dopravce ZSR pak budou v prodeji hned ve čtyřech provedeních. Osobní vůz 1/2.class, 2.class (2x jiné orig. číslo), a vůz lehátkový. Osobní vozy v barvě kakadu mají podvozy Y/B-70. Modrý lehátkový vůz pak podvozky Y.

I letošní katalog je naplněný novinkami ohledně nákladních vozů nejvyšších i nižších provozních epoch. V ČD verzi se vrací také do prodeje vůz Rils.

Modeláři zlatého středu TT 1:120 dostanou k zakoupení modely Sergeje ČSD a Brejlovce ČD. Oba modely v klasické i ozvučené verzi. V měřítku TT budou k dostání i krásné sety kotlových vozů GATX a Ermewa.

{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/hobby/model-info/1873-dve-ocekavane-novinky-letosniho-roku-modely-lokomotiv-380-a-taurus-v-barvach-cd{/qrcodegenerator}

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments