Už je tomu nějaký měsíc, kdy firma Techimage uvedla na trh model lokomotivy typové řady T669 ve verzích ČD a ČSD. Techimage nenechalo nic náhodě, a postupně připravilo do prodeje několik variant schématu laku – ale také číselného označení. V jednom případě firma sáhla i po verzi RŽD, tedy Ruských železnic. S modely této řady chce začátkem roku přijít i firma Roco.

fotografie | Úvod: Modely.biz | Techimage | Techmag

Je to již druhý případ, kdy rakouského výrobce předbíhá opět Česká firma. Techimage, ale ani firma MTB pobídky pro své odbyty mimo Česko a Slovensko nenabízí. Proto firmě Roco s Bardotkou a Čmeláky, zůstává poměrně větší trh. Vadou k dokonalosti pak jsou jazykové bariéry našich výrobců, případně nedostatečně prezentace na internetu a tisk vlastních katalogů. V takovém případě by obě firmy šanci na úspěch i mimo výše jmenované státy, měli úspěch jistě nezanedbatelný. V případě firmy Techimage by zamyšlení se nad lepší prezentací stálo za úvahu. Tato firma chce v dohlednu vyrábět i další modely v měřítku H0, zejména pak Bobiny 140 a 141, případně Bangle 742 a 740.

Techimage tedy pro našince připravil celkem velice úspěšný model Čmeláka, který se prodává doslova sám. Z pultů obchodů mizí osvědčené verze mnoha domovských dep. Zejména pak Depo Most, Louny, Praha a Liberec. Pokud výrobce dodrží nároky na kvalitu i u dalších plánovaných modelů, bude mít úspěch zcela zaručený. Model Čmeláka je pro modeláře jasnou srdeční záležitostí už jen ze své podstaty. Mimo takto úspěšné typové řady v modelovém provedení, snad větší úspěch zaznamenává i lokomotiva Sergej T679.1, která ovšem pochází z dob Sovětského svazu, který byl také jeho mateřskou zemí původu.

Mimo klasické Československé lokomotivy v nezávislé trakci, jsou úspěšné celé řady modelů, které se snaží ať v mosazných leptech, tak i v malosériových provedeních – vyrábět několik firem a jednotlivců. V případně malosériových modelů se jedná ale o ne zcela dobře a kvalitně vypracované modely. Pomineme-li silikonové odlitky, tak v provedení mosazných leptů, se jedná už o celkem zdařilé a detailní vypracování věrohodného modelu. Ovšem nákupem mosazných leptů problémy a práce nekončí, je třeba také zručnost a trpělivost, neboť mnohdy pracujete s kousky, které nejsou větší než 0,8 mm.

Firma Techimage chce v brzké době následovat úspěch Čmeláka, i s modelem Bangle, typové řady 742. Ta by se měla objevit v prodeji v lednu příštího roku. O případných změnách Vás budeme jistě informovat.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments