Tragická událost ohledně sestřeleného letadla na Ukrajině, komplikuje život především cestujícím mezi Asii a Evropou. Již nyní prakticky stovky letadel od sestřelení Malajského spoje z Amsterodamu do Kuala Lumpur oblast severovýchodní Ukrajiny oblétávají směrem na Moskvu, a dále na západ přes Polsko. Toto opatření způsobí velké komplikace hlavě přestupujícím cestujícím, kteří ze západoevropských letišť pokračují do Ameriky a Kanady.

KORIDOR LETADEL NA JIHOVÝCHODĚ UKRAJINY. OBLÉTÁVÁNÍ LOKALITY PŮSOBÍ ŘADU KOMPLIKACÍ, JAK CESTUJÍCÍM, TAK TECHNICE

Jak je patrné na obrázku, převážná část leteckých dopravců oblast sestřeleného letadla oblétá přes Moskvu, případně spodem přes Bulharsko a Rumunsko. Opatření přináší ale jiné technické problémy, především dálkové lety z Austrálie, ale i Japonska nebo Saudské Arábie mají zásoby paliva na přímou cestu jak je tomu vždy obvyklé. Bezpečnostní opatření tak zvyšuje náklady především aerolinkám Emirates, Qantas a Korean Air, což jsou letecké společnosti s dálkovými lety do střední a západní části Evropy.

Lufthansa všechny své lety do Asie, především pak do Saudské Arábie, Indie a Číny, koriguje spodní variantou letové cesty přes Bulharsko a Řecko. KLM a Air France s Britisch Airways pak horní letovou cestou přes část Ruské federace, tedy na Ural, a pak své lety do výše zmíněných destinací Ukrajinu taktéž oblétávají.

Emirates své dva dálkové lety do Toronta a Paříže realizovala s mezipřistáním v Moskvě na letišti Šeremetěvo, kde bylo nutné díky obletu ukrajiny doplnit letecké palivo. Dopravce své klienty ubezpečuje, že na ceně jejich letenek se toto opatření nepromítne.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments