Elektrizující atmosféra započala sobotním setkáním poválečných veteránů lokomotivní řady Baureihe (BR52) v muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Skvělá atmosféra a houfy nedočkavých nadšenců a milovníků páry tomu dávalo jasně znát, že tento víkend bude zcela vydařený!.

Setkání těchto nádherných lokomotiv ale postihla i malá příhoda při cestě rakouské BR52 do Lužné přes Brno a Prahu. U kolína se střetla s překážkou na trati, kde probíhala demolice souběžně stojícím zdivem s tratí. Parní lokomotiva byla řazena sice až za brněnskoým „esem“ 362.014 které tento střet odneslo asi nejvíce, na parní krásce to naštěstí žádné moc velké následky krom šoku doprovodného personálu nejspíš nezanechá.(Více v článku: Rakouská BR52 cestou do Lužné u Rakovníka měla nehodu ).

Parta rakušáků byla v sobotu v muzeu velice vstřícná, a dokonce jeden z nich umí celkem dobře hovořit česky, proto byla debata o této lokomotivě z jeho strany velice příjemným zpestřením jinak dusného a slunečného dne. Velké očekávání nakonec přineslo i večerně – noční fotografování parních lokomotiv u točny. Další fotografie z nočního fotografování vám přineseme v průběhu příštího týdne.

Dá se tedy říci, že se akce muzea vydařila, i v neděli bude TECH | MAGAZIN v muzeu. Děkujeme všem, kdož se k nám přihlásil díky našim nápaditým tričkům s logem tohoto portálu.

Bylo velice kvitováno mnohými fotografy, že muzeum umožnilo ranní fotografování od 8:00 do 9:00, to ostatně bylo možné uskutečnit jak v sobotu, tak dále tuto neděli ve stejné době. V sobotu navíc proběhlo již výše jmenované noční fotografování celé dvě hodiny, tedy od 21:00 do 23:00 hod. za což vedení muzea velice děkujeme!

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments