Nedávno zde byla prezentace s odkazem na plánované uvedení modelu D.753 „Ferrovie Nord Milano“ v epoše V. Článek můžete prohlédnout v odkazech nebo přímo: Nastupující brejlománie.V článku audiovizuální panel s ukázkou ozvučení.

Model jsem si objednal přímo v Itálii, dorazil v pátek, 21.2.2010 s ještě několika dalšími vozy ACME, ty nafotografuji někdy příště. Model vychází z kooperace firmy Rivarossi & Electrotren. Právě firma Electrotren (Španělsko), uvádí stejnou verzi modelu, tentokrát ale v českých barvách VI. epochy ČD-Cargo. Rivarossi uvedl do prodeje verzi vlastní, tedy i v barvách schématu Cargo F.N. Milano.

Model nese artiklové číslo: 2202, jeho cena se pohybuje od 169 EUR do 219 EUR. Model s artiklem 2203 bude vybaven kompletním ozvučením LokSound (které mj. používá např. Gützold nebo Fleischmann), cenu takového modelu zatím nevím. Tento model si budu ozvučovat sám. Standartem již je výbava 5pól motoru, dále rozhraní 8pin pro připojení dekodéru.

01

Zvuky modelu s artiklem 2203 si můžete vyslechnout v několika konfiguracích, a to v kartě PODCAST – vpravo na webu!

Ještě k ceně ozvučeného modelu, v Praze lze (prodejnu nebudu jmenovat) pořídit tento model za cenu 8.385 CZK! Při kurzu 1€/25,- CZK vychází cena 336,- EUR, a to není málo. Proto v mnoha variantách se vyplatí nákupy mimo mateřskou zemi. U stejného prodejce lze pořidit již jmenované Cargo ČD verze brejlovce klasika/zvuk za ceny: 3.999,- / 4.647,- CZK výrobce Electrotren! Jelikož obě firmy spolupracují, je záhadou, že i při použití stejného ozvučení LokSound, dosahuje model ze Španělska oproti modelu z Itálie několikanásobně vyšší cenu. Chyba nebude ve výrobci – obchodníci opět nasazují max. ceny na „žhavé“ modely, čímž zkouší koupěschopnost českých modelářů! Je to věčný boj… přitom za hranicemi v SRN nebo Rakousku, jsou tyto modely daleko levnější!

Modelu se nedá snad nic vytknout. Jízdní vlastnosti dostanou lepší výsledek v následné digitalizace dekodéru Lenz/Gold ABC. Potisk je čistý, přesný a ostrý. Nejsou zde žádné přesahy nebo nepřesnosti v liniích barev – jejich přechody! Maximálně co budu měnit, bude dvojkolí, model dostane decentní patinu – nic extrovního…

Poslechněte si audiovizuální ukázku ozvučení modelu brejlovce Rivarossi

 

02

03

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments