Britský výrobce sportovních automobilů Aston Martin chce vstoupit na burzu, oznámil výrobce legendárních sportovních vozů ve středu. Do 20. září chce společnost rozhodnout, zda budou uskutečněny všechny plány pro uvedení na akciovém trhu. Aston Martin je znám především z filmů Jamese Bonda.

Výrobce luxusních automobilů, založený v roce 1913, plánuje vstup na londýnskou burzu cenných papírů. Po prodeji společnosti Jaguar, Bentley a Rolls-Royce bude Aston Martin po letech opět prvním britským výrobcem automobilů na londýnské burze cenných papírů.

Hodnota ikony sportovních vozů se podle zpráv médií odhaduje na 5 miliard eur. Společnost plánuje volný prodej nejméně 25 procent prostřednictvím prodeje akcií převážně kuvajtských a italských investičních společností.

Aston Martin poprvé opět profituje

„Dnes dojdeme k milníku v naší historii,“ řekl generální ředitel Andy Palmer. Bývalý manažer značky Nissan, který přišel do Británie v roce 2014 a převzal tradičního výrobce sportovních vozů, který se potácel v červených číslech.

Po šesti letech ztrát získal Aston Martin opět důvěru. a to v roce 2017 díky novému modelu DB11 který v prodejích láme rekordy. Výrobce kultovních a velmi populárních vozidel byl dlouhá léta uvržen do červených čísel, a nepomohla ani velmi nepřijemná restrukturalizace po světové hospodářské krizi v roce 2008. Ta nakonec donutila majitele, americkou automobilku Ford, aby se své výrobní divize Aston Martin zbavila.

Výrobce automobilů se sídlem v Gaydonu ve střední Anglii řídí italský investiční fond Investindustrial a kuvajtští investoři. S akcionářem zůstanou 4,9 procenta skupiny Aston Martin samotné firmě, která je součástí skupiny Daimler, uvedl britský výrobce sportovních automobilů který bude mít nadále v držení většinový podíl obchodovatelných akcií.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments