Automobilka BMW svolává do servisů v preventivním opatření na 140.000 automobilů. U vozidel typové řady 5-série z produkce v letech 2007 až 2009 může vzniknout potencionální problém s konektory u zadních světlometů. V Severní Americe se to týká celkem 134.000 vozidel této řady, dalších 5800 vozidel pak v Kanadě.

Ostatních zemí by se tento technický problém neměl týkat, potvrdil mluvčí koncernu BMW v Mnichově. Důvod svolávání do servisů je vada na konektorech zadních světlometů které mohou ztrácet vodivost.

BMW svolává produkci svých vozidel do servisů velmi zřídka. Firma má nastaveny výstupní kontroly z montážník linek jako jedny z nejpřísnějších ze všech ostatních automobilem v Evropě. Podobný systém kontroly zvolila dle BMW např. i Toyota. Nicméně Toyota měla za poslední tři roky svolávané vozidla již několikrát. Nejvíce kontroverzním technickým problémem bylo podsouvání plynového pedálu kobercem u řidiče, což skutečně i zapříčinilo desítky nehod.

BMW svolala vozy do servisů naposledy v roce 2012 v celkovém počtu 1,3 milionu vozidel. Vozidla v minulosti svolala i Škoda Auto, konkrétně Škodu Felicii 2x, Fábii 1x, Octavii 2x a Superb 1x. Vše se týkalo pouze modelů po převzetí celé továrny koncernem Volkswagen.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments