Zdá se to až neuvěřitelné, nově jmenovaný ministr dopravy Dalibor Zelený nastínil, v jakém směru si představuje koncepci financování a modernizaci osobní dopravy u Českých drah, ale také posilování nákladního dopravce ČD Cargo. Ve stejném duchu těchto zjištění bude tedy Zelený vykonávat přesně to, za co byl generální ředitel Českých drah Petr Žaluda odvolán.

Celá problematika ohledně bleskového odvolání radních a představenstva státního podniku České dráhy tak nabírá spíše tragikomického významu. Ministr Žák v médiích přímo uvedl, že nehodlá do obou těchto výše jmenovaných orgánů zasahovat. Nicméně vyvíjen tlak z jeho strany na urychlené odvolání Petra Žaludy skutečně existuje. Tímto způsobem celá kauza s obsazením, nově jmenovanými lidmi a odvoláním generálního ředitele, dostává do zcela jiných rozměrů.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1677-nove-jmenovany-reditel-drah-bude-delat-presne-to-za-co-byl-zaluda-zakem-odvolan{/qrcodegenerator}

Zelený v Českém rozhlase uvedl, že se chce zasadit o snížení zadlužování Českých drah, a rychlejší modernizaci vozidlového parku národního dopravce. Tímto svým tvrzením vlastně bude vykonávat stejnou problematiku, jakou zastával předchozí generální ředitel Petr Žaluda. Do určitých názorových kleští tak spadá ministr dopravy Žák, když tvrdil, že přesně za tyto kroky Žaludu nechalo představenstvo ředitele odvolat.

{snippet 103}

POVAŽUJETE KROKY NOVÉHO MINISTRA DOPRAVY BEZ PODPORY POSLANECKÉ SNĚMOVNY ZA LEGITIMNÍ?

{acepolls 25}

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments