V sérii článků o pomalu legendární lokomotivě jako předloze – a jejím modelu H0 a TT nesmíme opomenout ani dalšího výrobce modelů, Kuehn! Firma Kuehn plánuje vyrobit ve verzi zlatého středu, tedy TT 1:120, dvě verze lokomotiv „brejlovec“ ale pouze 750 ČD ex. 478.3

 

Kuehn v ČD verzi bude k dispozici ve třetím čtvrtletí 2011, tedy počítejme v rozmezí měsíce července až září. Ovšem nemusí to být termín dodržitlený, i sám Kuehn přesunul plánované uvedení do prodeje s modelem 371/372 ČD „bastard“, tyto vrtochy má v repertoáru ovšem i Roco.

V modelovém provedení brejlovce ČD, se bude jednat o červenou variantu schématu se žlutým 60 cm. pruhem kolem celého obvodu skříně lokomotivy, a v druhé variantě pak o model se zelenou střechou, 90 cm. pruhem taktéž kolem obvodu celé skříně. Modely brejlovce firmy Kuehn jsou vybaveny stejným stardandem periferie pro připojení dekodérů pro 6 pinů. {jlvotes}

Motor modelu bude vyzbrojen dvěma setrvačníky, motor samotný bude jinak 5pól, což je již v dnešní době také běžné, doba 3pól motorů snad skončila se slavným BTTB a s odchodem firmy PIKO do Číny… Pojezd modelu bude poháněn všemi nápravami, a jedno dvojkolí bude osazeno bandáží, kinematika krátkého spřáhla dle normy NEM 358, a již zmíněná periferie pro dekodéry, tedy dle normy NEM 651. Přepínání pozičních světel bude bílá/vpřed přední pozice s červenou zpětnou pozicí pro oba směry. Obě verze 750 ČD jsou vyrobeny do V. resp. do VI. provozní epochy. Minimální rádius pojížděného oblouku jest 286 mm. s ohledem na vytáčení podvozkových segmentů!

Ačkoliv není vyroben ani oficiální handmüster – tedy prezentační PR kus pro veletrhy a výstavy (obdobně jako to provedla firma Roco se svým brejlovcem TT), tak Kuehn popisuje model s precizním potiskem s čitelnými znaky! Vzpomeňme ovšem na jeho zcela neshodný potisk první verze bastarda 371, kde právě chybný potisk byl velkou ztrátou v podobě kupní síly a zájmu o model jako takový. Doufejme tedy, že se firma z předchozích přešlapů dostatečně poučila!

  • Katalog: 33310  90 cm. šedivý pruh kolem obvodu skříně, cena: 119,90€ / 2.997,- CZK
  • Katalog: 33312  60 cm. žlutý pruh kolem obvodu skříně, cena: 119,90€ / 2.997,- CZK

foto v úvodu: Jirásek Jan, foto v článku: f.Kuehn

Kam dál:

Brejlovci Roco TT dle střízlivých informací až na Vánoce 2011 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments