Firma Roco vyrábí ve větší míře spíše modely dle skutečných dispozic. Tentokrát se ale finančně podílelo na realizaci reklamního nátěru k příležitosti 80 let, od zavedení auto-vlaků mezi Spolkovou republikou Německo a Rakouskem. Logo Roco je u skutečné předlohy vyobrazeno přesně tak, jako u modelu.

Schéma laku v hodnotě několika tisíc Eur, byl uskutečněn v dílnách Rakouských drah OBB ve Vídni. Model Roco nabízí pouze v měřítku H0 1:87 pod obchodním číslem 62547 a cenou 214 EUR tedy 5.450,- CZK. Model má instalované osvícení kabin strojvedoucího. Tato verze tedy vychází z předlohy skutečné lokomotivy která prošla celkovou generální opravou se značným podílem repasovaných dílů.

DBAG BR115.509-2 je vystavena do V. resp. do VI. provozní epochy. Pro informaci: provozní epocha VI. začíná v roce 2005. Lokomotiva BR115 byla vyráběna od poloviny šedesátých let, do konce let sedmdesátých. Poslední lokomotiva tohoto typu „sjela“ z montáže v roce 1980.

Na skutečné verzi, a i na modelu se realizačně i graficky podílelou studio Geiblinger z Rakouska. Toto studio realizovalo např. i veškeré národní schémata polepů pro EURO2008.

Extra HIGHLIGHT najdete ZDE

  • Reklamní leták pro tento model: Roco

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments