PRAHA – ČD Cargo, které zajišťuje majoritní nákladní přepravu v síti SŽDC na území Česka, hodlá investovat do oprav plošinových vozů 33 milionů korun. V současné době České Cargo disponuje počtem 204 plošinových vozů typové řady Rils51, převážně tento model vozu chce Cargo renovovat. Firma tyto vozy nabízí svým zákazníkům do logistických přeprav hlavně takových komodit, které jsou určeny pro těžký a automobilový průmysl.

Převážná část nákladů také tvoří plechové svitky, pro již zmíněný automobilový průmysl, pro který Cargo zajišťuje dopravu i v sousedním Slovensku a Maďarsku. Firma chce nabídku revizních oprav nabídnout hned do dvou veřejných zakázek. Tyto zakázky pak budou počítat s celkovou opravou 84 vozů, které tedy firma přímo vlastní, ale také dalších 120 vozů které má ve zpětném pronájmu.

U všech vozů, které má Cargo zpětně v nájmu, probíhají opravy během letošního roku. Na opravy těchto specifických nákladních vozů uvolnil dopravce 16,5 milionu korun. Vozy které má dopravce ve svém vlastnictví, budou přistavovány do celkových oprav průběžně, a jejich zpětné navrácení do provozu bude od letošního roku, do roku 2013 kdy by mělo být všech 204 vozidel kompletně renovováno.

Financial Found, která je podle dřívějších informací deníku E15 přes firmu Rail Invest personálně propojena s Ostravskými opravnami a strojírnami, získala před dvěma lety od ČD Cargo zakázku na modernizaci a zpětný pronájem tisícovky vagonů za 1,4 miliardy Kč. Letos v březnu zvítězila v tendru na modernizaci a zpětný pronájem 18 montážních drezín za 125 milionů korun. ČD Cargo celkem vlastní zhruba 27.000 vozů, další dvě tisícovky vagonů si dopravce pronajímá. Včetně úředníků nyní ČD Cargo zaměstnává 9500 lidí. Výnosy společnosti z nákladní dopravy vloni Cargu vzrostly o dvě procenta na 14,3 miliardy Kč. Firma loni rovněž snížila ztrátu z 853 milionů Kč v roce 2010 na zhruba 60 milionů Kč.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments