SCHENKER A CLO | Společnosti DB Schenker se podařilo jako první logistické společnosti v České republice získat povolení pro Centralizované celní řízení (CCŘ) na kontejnerovém terminálu společnosti Metrans v České Třebové, jehož překladiště společnost využívá. Podle vedení DB Schenker se tím značně zjednoduší celní řízení při dovozu zboží v kontejnerech.

„Celý proces je nyní nesrovnatelně jednodušší a rychlejší. V praxi to znamená, že můžeme odbavovat celokontejnerové zásilky zákazníků elektronicky z centrálního terminálu v Rudné, aniž by naši celní deklaranti museli být přítomni na kontejnerovém překladišti v České Třebové, kde v tu chvíli kontejnery stojí,“ vysvětluje Pavel Ráž, manažer celních služeb společnosti DB Schenker.

SCHENKER SE VÍCE ORIENTUJE NA VÝCHODNÍ TRHY

Díky povolení pro CCŘ má nyní DB Schenker podstatnou konkurenční výhodu a může tak klientům garantovat ještě rychlejší a klidnější průběh přepravy- včetně její kontroly celními orgány. Udělením povolení CCŘ byla zároveň potvrzena vysoká kvalita poskytování celních služeb společností DB Schenker. Tu dokládá i celní certifikace AEO F, kterou obdržel DB Schenker v roce 2012. Certifikát zajišťuje mimo jiné přednostní odbavování a průchod celními kontrolami a Celní správa České republiky jej uděluje pouze spolehlivým a finančně stabilním hospodářským subjektům.

Terminál společnosti Metrans v České Třebové byl otevřen v lednu 2013. Od té doby slouží jako kontejnerové překladiště vlaků i nákladních automobilů pro střední a jihovýchodní Evropu. Areál má plochu 138 000 metrů čtverečních , kapacitu na 6000 nákladních kontejnerů a míří do něj toky zboží z a do německých přístavů, holandského Rotterdamu, případně dále do vlaků mířících na Moravu do Zlína a Ostravy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments