PRAHA – Národní dopravce České dráhy plní slib který dal cestujícím v polovině minulého roku, tedy nasazení právě zakoupených vozů z Rakouska, a postupné vyřazování doposud zde jezdících vagonů. Na trať tak zamíří celkem 25 vagonů třídy 1.class (Aee) a 2.class (Bee). Jedná se o vozy odprodané od ÖBB, konkrétně z poslední série nákupu realizovaného koncem minulého roku.

Od tohoto týdne tak bude 22 z celkem 32 spojů mezi Prahou, Táborem a Českými Budějovicemi nabízet kmenovou část soupravy sestavenou z oddílového vozu 1. třídy s klimatizací a elektrickými zásuvkami. Dále bude v soupravě zařazen multifunkční vůz s místy pro vozíčkáře včetně bezbariérového WC, dvanácti místy pro uložení jízdních kol, elektrickými zásuvkami, většími rozkládacími stoly a vyhrazenými oddíly pro cestující s dětmi do 10 let a dámským oddílem, a nejméně dva oddílové klimatizované vozy 2. třídy se 6 místy v oddíle. Vozy jsou také vybaveny toaletami s uzavřeným systémem.

Náhrada zbývajících vozů v soupravách (posilové vozy 2. třídy) a vozů v 10 zbývajících spojích mezi Prahou a Českými Budějovicemi se předpokládá ve druhé polovině letošního roku, kdy budou dodávány první z 62 vozů Bp, které nyní podstupují modernizaci. Letos se očekává převzetí prvních 17 rekonstruovaných vozů Bp. V průběhu roku 2015 dojde také k zahájení dodávek zcela nových elektrických jednotek určených pro rychlíky.

{snippet 101}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments