Národní dopravce České dráhy připravují převzetí dalších vozů z Rakouska od ÖBB. Celkem dráhy odeberou 25 modernizovaných vozidel které ÖBB nahrazuje jednotkami Railjet – které začnou s cestujícím jezdit v květnu i u nás. Všechny nakoupené vozy České dráhy zařadí do mezinárodních vlaků, především na vlaky jezdící na Slovensko, do Polska, případně na sezónní vlaky do Chorvatska.

Mimo běžné vozy, nakoupí České dráhy i deset lehátkových vozů. Všechny vozy z Rakouska jsou po dvojité modernizaci, jejich rychlost dosahuje max. 200 km v hodině. Rakouský dopravce tak běžné vozy vyřazuje i z mezinárodních spojů do Itálie a Švýcarska. Do těchto dvou zemí začnou jezdit také jednotky Railjet, větší nárůst spojů bude za běžné vozy i na vlacích do Švýcarska.

Dohromady bude národní dopravce disponovat 75 vozy odebranými z Rakouska. Z Rakouska mají dráhy i speciální vozy pro přepravu osobních automobilů. Tyto vagony jsou řazeny v současné době na vlacích jezdících na Slovensko. Vozy které dráhy od ÖBB odebírají, jsou rokem výroby 1981 až 1984. Vagony mají realizované dvě rozsáhlé modernizace, proto v žádném případě rok výroby nehraje tak podstatnou informaci.

České dráhy začnou postupně přeřazovat i běžné vozy za jednotky Railjet. Ty se od května začnou vypravovat na spoje z Prahy přes Brno a Břeclav. Do prosince tak výrobní závod ve Vídni dodá všechny jednotky pod barvami Českých drah. Ve spolupráci s ÖBB pak tyto spoje začnou jezdit přes Vídeň až do Štýrského Hradce (Graz).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments