Národní dopravce zavedl speciální posilové vlaky jako alternativu náhrady za metro. Konkrétně se jedná o městskou linku ve vedení Praha Vysočany – Praha Hlavní nádraží – Praha Smíchov. Soupravy Českých drah budou v této trase jezdit s 15 minutovým intervalem v každém směru. Nyní se tak jedná o nejrychlejší propojení východu a západu metropole.

Soupravy železničního dopravce tak nahrazují především trasu metra linky B která je vyloučena z pravidelného provozu v úseku Českomoravská – Smíchovské nádraží. Pokud dojde k uzavírání i městské části Holešovice, budou dráhy zavádět mimořádné vlaky i z Holešovic přes Hlavní nádraží do Krče.

O zavedení mimořádných vlaků i v dalších relacích Vás budeme informovat..

Dráhy zavádějí také mimořádné vlaky mezi stanicemi Praha Hlavní nádraží – Praha Uhříněves. I v tomto případě budou vlaky jezdit v 15 minutovém intervalu. Pokud se bude situace s hladinou řeky i nadále vyvíjet kritickou předpovědí, hodlají dráhy zavádět mimořádné vlaky i pro další směry. Vše je ale závislé nad případném rozvodněním vodního toku. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1579-ceske-drahy-zavadeji-posilove-vlaky-za-metro{/qrcodegenerator}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments