CONCORDIA NAD VODOU | Náročnou technologickou a logistickou operací zakotvila naposledy Costa Concordia u břehů ostrova Giglio. V přístavu který nese i stejné jméno ostrova, bude loď zcela demontována. Náklady na vyzvednutí potopeného vraku dosahují astronomické výšky 600 milionů EUR. Dle tamních úřadů by měla loď do konce března letošního roku být rozebrána.

Vrak lodi na sebe poutá pozornost i z ekonomického hlediska. O materiál má zájem řada firem zabývajících se likvidací a dalšího zpracování ušlechtilých kovů. O loď projevilo zájem hned několik firem ze šesti zemí Unie. V roce 2012, kdy se honosná loď Costa Concordia potopila, přišlo o život na 32 lidí z cestujících i personálu, a celkem muselo být evakuováno na 4200 cestujících a dalšího personálu.

Costa Concordia křižovala Středozemní moře převážně u břehů mateřské Itálie. Na své trasy se vydávala i do přístavů ve Španělsku a v Nice ve Francii. Loď byla od počáku hotelového konceptu. Několikadenní plavba v nižších třídách stála až 50 tisíc korun. Ve vyšších třídách pak cestující mohl bydlet v honosných apartmánech, kde se ceny za ubytování počítají již v desítkách tisíc EUR.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments