V sobotu, 22. září proběhne v pražské metropoli zakončení celorepublikového „Dne železnice“. Pražská správa si připravila pro zájemce řadu lákavých akcí. Asi tou nejzajímavější budou jízdy patrové jednotky CityElefant v trase: Hlavní nádraží – Smíchov – Radotín (úvratí) přes most Inteligence do Krče a Vršovic, odkud se vrátí zpět na Hlavní nádraží.

Ilustrační fotografie „most Inteligence“ v Praze: | Karlis

CityElefant má naplánovánu i speciální jízdu v relaci Praha Vyšehrad – Praha Vršovice. Tato spojka je v současné době využívána jen pro manipulační jízdy patrových jednotek ze Smíchova na Odstavné nádraží. V minimálním obsazení pak nákladními vlaky. V sobotu bude také v provozu oblíbený parní „Čtyřkolák“ 434.2186. Ten se bude zase pohybovat v trase: Braník – Krč – Vršovice – Smíchov.

V čase 10:00 je plánována souběžná jízda patrové jednotky CityElefant a parní 434.2186 z výhybny Vyšehrad, směrem k odbočce Vršovice. Tato možnost bude ojedinělá hlavně v místě svého uskutečnění. Traťový úsek mezi Vyšehradem a odbočkou do Vršovic, je pro souběžné jízdy lokomotiv často využíván.

Mezi Braníkem a hlavním nádražím bude mezi 9:45 do 15:15 hod. jezdit historický motorový vůz řady M 131 „Hurvínek“, který navíc zajede také do Modřan nebo až na Zbraslav. V 10:00, 11:00 a 12:00 hod. se konají exkurze do dopravní kanceláře ve stanici Praha hl. n., která je za normálních okolností veřejnosti nepřístupná. Sraz bude vždy 10 minut před začátkem exkurze na 1. nástupišti. Jelikož se exkurze koná za plného provozu, bude počet účastníků omezen při každé prohlídce na 15 osob.

Ze stanice Praha-Vršovice pojede v 9:02, 11:02, 13:08 a 15:03 motorový vůz řady 854 s průvodcem, který zamíří přes hlavní nádraží po Novém spojení do Holešovic, odkud bude pokračovat přes Libeň na Odstavné nádraží Jih a zpět na vršovické nádraží.

Celodenní jízdenka na zvláštní vlaky v rámci pražského Dne železnice bude stát dospělé cestující 160 korun, za nepřestupní jednosměrnou jízdenku zaplatí 80 korun. Děti od 6 do 15 let mají poloviční slevu a děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. Do parního vlaku z Braníka do Davle a zpět je možné zakoupit místenky za 20 korun. V prodeji jsou na pokladních přepážkách ve stanicích Praha-Braník a Praha Masarykovo nádraží.

TIP: 29. září proběhne navíc ještě „Národní den železnice“ v Brně a okolí.

JEDNOTLIVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY SPECIÁLNÍCH JÍZD (22.ZÁŘÍ 2012).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments