Praha – Dozorčí rada dnes odvolala předsedu představenstva Českých drah Daniela Kurucze. Na jeho místo byl zvolen dosavadní člen představenstva odpovědný za ekonomiku a finance Pavel Krtek. Dráhy o tom informovaly v tiskové zprávě.

Do představenstva společnosti tento týden dozorčí rada rovněž zvolila Ludvíka Urbana, který od května zastává u národního dopravce nově zřízenou funkci náměstka pro regionální integraci a předtím byl ředitelem krajského centra ve Zlíně. V představenstvu bude Urban zastávat post místopředsedy. Pátým členem představenstva zvolila Romana Štěrbu z odboru strategického controllingu.

Kurucz řídil České dráhy od poloviny února, předtím ve společnosti působil jako výkonný ředitel pro provoz a techniku. Od července 2013, kdy exministr dopravy Zdeněk Žák prosadil odvolání dlouholetého generálního ředitele drah Petra Žaludy, zasedal rovněž v představenstvu.

Destabilizace vrcholového vedení které Žák v minulém roce započal, pokračuje dalšími čistkami i u servisní organizace Správy železniční dopravní cesty /SŽDC). Odcházející ministr dopravy Antonín Prachař tak odvolal i řadu lidí z vedoucích funkcí organizací podřízených Ministerstvu dopravy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments