DALŠÍ AKVIZICE? |Firmy z dopravní skupiny Abellio v ČR má zájem koupit DB Czech Holding z koncernu Deutsche Bahn. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Informaci o zahájení správního řízení zveřejnil na svém webu. DB Czech Holding, kterou vlastní německá DB Mobility Logistics AG z koncernu Deutsche Bahn, má převzít společnosti Abellio CZ, Probo Bus a PT Real.

Dopravní skupina Abellio dosud na českém trhu vystupovala jako dceřiná firma Nizozemských státních drah. Patřila mimo jiné k nejvýraznějším kritikům podmínek tuzemských dopravních tendrů. Probo Bus provozuje veřejnou autobusovou dopravu na Berounsku, Hořovicku a v okrese Praha-západ. Abellio CZ a PT Real podnikají v oblasti správy nemovitostí a oprav a údržby motorových vozidel. Německá železniční společnost Deutsche Bahn letos koupila také firmu Veolia Transport Central Europe (VTCE), která je předním provozovatelem autobusové dopravy v České republice.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1809-deutsche-bahn-krouzi-kolem-dopravce-probobus-na-horovicku-a-berounsku{/qrcodegenerator}

Deutsche Bahn koupila VTCE od francouzské firmy Veolia Transdev. Kupní cena nebyla zveřejněna. VTCE zaměstnává přes 6300 lidí a provozuje více než 3400 vozidel. Její hlavní činností je městská a regionální autobusová doprava. ÚOHS zahájil správní řízení koncem minulého týdne. Rozhodnout o povolení spojení by měl do měsíce. Posuzovat bude zejména oblast autobusové přepravy.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments