taurus-obbFirma ZIMO umí vždy docela dobře překvapit. Tentokrát vypochodovala s kompletní digitalizací Tauruse ÖBB/H0 včetně perfektního ozvučení! Součástí jsou i oba dálkově ovládané sběrače. Jako zvkukový dekodér je zvolena verze MX690 což bylo s původním provedením a menší odlišností jako u verze MX690S.

Další součást komponent je mini dekodér MX690V pro potřebu ovládání pantografů, tento má navíc 5V výstup na pro příslušenství např. automatické odpojovače apod. Výbava je zahrnuta i kvalitním audio zesilovačem pro věrohodný zvuk a jeho patřičnou dynamiku. To, ale i další prvky, dělají z tohoto modelu perfektní maketu od skutečného provedení! Pro audio jsou volitelné dekodéry MX890SEX a MX690VEX což je u firmy ZIMO již zaběhnutý standard.

Pro reset uživatelova nastavení je pamatováno s adresací CV # 8 = 0 což kdykoliv lze navrátit do základních hodnot od výrobce. Možností nastavení je mnoho, popsat je asi zde nemá smysl, zde prezentovaný Taurus je od firmy PIKO. Chystáme velkou recenzi dekodérů a sound dekodérů od všech výrobců co jsou k dostání na EU trhu. A cena? Je více než atraktivní, nepohybuje se ani nad hladinou 2.200 CKZ což je za kompletní digitalizaci a ozvučení dost lákavý faktor.

Co dodat dále? PIKO Taurus byl vybaven dekodéry MS690S a MX690V pro prezentaci ve videu. Dále byl použit širokopásmový reproduktor 8 ohm. Dále prošla úprava pozičních a dálkových světel na tlumená/dálková alias CV samostatně! Jelikož se nabízí více výstupů na oba dekodéry, došlo i na osvětlení kabiny strojvedoucího, strojovny, (již zmíněné pantografy) a nebo ovládání automatického spřáhla. Díky modelu dekodéru MX590 lze dosáhnout téměř čehokoliv, co si uživatel může přát.

Ukázka ozvučení modelu Taurus od firmy PIKO

Ukázka ozvučení modelu BR218 od firmy PIKO

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments