START PRACÍ NA D1 | Práce na modernizaci D1 budou díky příznivému počasí pokračují března. Ve čtyřech úsecích, kde již byla modernizace loni zahájena, stavbaři vyspraví povrch po zimě a dokončí práce nezbytné pro převedení provozu na jednu polovinu dálnice. Od dubna se modernizace čtyř úseků rozběhne naplno a začne samotná výměna povrchu.

ILUSTRACE | ŘEDITELSTVÍ SILNIC A DÁLNIC

{snippet 200}Nadále platí, že uzavírky zachovávají po většinu svého trvání režim 2+2, tedy dva jízdní pruhy v obou směrech. Rychlost bude v zúženém profilu omezena na 80 km/h. Modernizace D1 bude v nové stavební sezóně pokračovat v úsecích – 5 (Šternov – Psáře), 9 (Loket – Hořice), 14 (Větrný Jeníkov – Jihlava) a 21 (Lhotka – Velká Bíteš).

Delší uzavírky se ale v březnu budou týkat pouze úseku 5, kde stavbaři opraví kanalizaci a komunikační sítě ve středním dělícím pásu, a úseku 21, kde bude dokončeno provizorní rozšíření dálnice. Kromě prací na modernizaci přinesou lokální omezení na D1 také nezbytné opravy po zimě, které jsou v každoročním plánu údržby dálnice.

Přestože počasí letos nahrává dřívějšímu zahájení prací, zhotovitelé musí až do konce března zajistit možnost průjezdu vozidel zimní údržby a denně konzultovat meteorologickou situaci s příslušným Střediskem správy a údržby dálnice.

Cílem přípravných prací, které se odehrají během března, je to, aby mohl být v další fázi převeden obousměrný provoz v režimu 2+2 na jednu polovinu dálnice. V druhém jízdním pásu pak stavbaři budou moci vybourat nevyhovující starý povrch a nahradit ho novým. Pokračování prací se zatím týká čtyř rozestavěných úseků. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1940-o-mesic-drive-zacinaji-prace-na-d1-hlavne-diky-priznivemu-pocasi{/qrcodegenerator}

Další postup v modernizaci D1 v nejbližších týdnech vyhodnotí nové vedení resortu spolu s dopravními odborníky. U dalších tří úseků – úsek 3 (Hvězdonice – Ostředek) a 18 (Měřín – Velké Meziříčí západ) a 25 (Ostravčice -Kývalka) již ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení.

ČT24 | ČTK

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments