PARDUBICE | Vysokomýtská montovna autobusů Irisbus-Iveco přestane užívat ve svých oficiálních prezentačních a produktových kanálech logo – tak již tradičně známého delfína. Montovna autobusů která si vybudovala Evropské renomé se svými produkty Irisbus Crossway, bude nadále používat pouze název IVECO.

Autobusy s logem delfína jezdí dnes prakticky ve všech státech Evropy. Vysoké Mýto vyrábí ročně kolem 2500 až 2950 vozidel. Výrobce představil své nové oficiální logo na nedávném veletrhu v Ženevě, kde firma uzavřela desítky kontraktů na výrobu nových autobusů pro řadu velkých a středně velkých dopravních firem.

Díky odprodeji podílu firmy Renault právě Ivecu, který měl v montovně ve východních Čechách celkem podstatný podíl, postrádá další užívání tohoto názvu dle výrobce smysl. Iveco je tak v současné době majetnicky opět celistvý. Autobusy, které nově budou sjíždět z montážní linky ve Vysokém Mýtě, ponesou nové logo Iveco Bus. S novým logem firma doufá, že se tak značně posílí identita této značky na trhu s autobusy. Z globálního pohledu byla značka Irisbus celkem neznámou, proto se o re designu majoritního loga uvažovalo již delší dobu i po odchodu francouzské firmy Renault.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/firmy/1602-logo-irisbus-na-autobusech-konci-nove-bude-jen-iveco{/qrcodegenerator}

Montovna ve Vysokém Mýtě vyrábí z 92 procent pro export, zbytek autobusů se prodává na domácí půdě. Výrobce připravuje v dohledné době i řadu nových, případě faceliftových typů svých autobusů. Zcela novým modelem je pak krátká verze městského autobusu Urbanway s motorem splňujícím přísné normy Euro 6.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments