PRAHA

České dráhy zahájily testování bezhotovostní platby při nákupu jízdenek přímo ve vlaku. Testování provádějí průvodčí ze stanic Cheb, Olomouc a Břeclav ve vybraných dálkových vlacích. Například na tratích Praha – Břeclav, Praha – Cheb, Cheb – Ostrava nebo Brno – Šumperk již probíhají zkoušky na 10 platebních terminálech karet dvou různých typů.

„České dráhy v současnosti akceptují platební karty při nákupu jízdenek již na 421 pokladních přepážkách v 255 železničních stanicích. Platební kartou lze hradit také nákupy na eShopu Českých drah včetně jeho mobilní verze dostupné přes mobilní telefony,“ uvedl Petr Šťáhlavský.

V těchto terminálech je možné platit kartami Mastercard, VISA, DinersClub, JCB a American Express. České dráhy chtějí v rámci testovacího provozu získat praktické zkušenosti s možností hradit jízdenky platební kartou přímo ve vlaku.

„Terminály jsou vybaveny pro příjem karet jak bezkontaktně, tak pro přenos dat z čipu nebo z magnetického proužku. Výhodou testovaných terminálů je možnost pracovat také v režimu off-line, kdy je umožněna transakce kartou bez potřeby komunikace s bankou až do částky 990 korun,“ dodal Šťáhlavský.

{snippet 101}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments