Real Modell, výrobce staveb pro železniční modelářství. Není to tak dávno, co bylo prezentováno promo malé výtopny pro lokomotivy lokálkového nasazení v provozu. Dnes se jedná o halu těžké údržby pro středně velké depo. Hala je určena jak pro elektrickou, tak i nezávislou trakci.

Real Modell vyrábí architektonické modely dle skutečných proporcí. Dříve prezentovaná výropna více v článku Výtopna pro dvě lokomotivy je zhotovena taktéž dle skutečné předlohy. Model této haly pochází z roku 1950 pro údržbu rychlíkových a nákladních lokomotiv pro ucelené vlaky. Halu najdete ve městě Rosenheim. V době zavádění elektrické trakce, byla přesuvna i manipulační koleje zadrátovány.

020304

050607

Ve stejné době probíhala údržba jak parních lokomotiv (které se stále vyrábějí „1950!“) tak i elektrické trakce. V modelovém provedení se jedná již pouze o halu určenou pro elektrickou a motorovou trakci. Stavebnice je kompletně z plastových dílů o celkové váze 1,5kg s průměrem zdiva 0,3mm. Sestava je dodávána na 2,5x list formátu A4. Stavebnice obsahuje podrobný návod který časově není vůbec náročný.

Šířka 408mm x délka 448mm x výška 130mm.

082023

Ke stavebnici lze objednat i 42ks LED pro vnitřní osvětlení haly – bílá SMD nebo LED. Hala svým kolejovým uspořádáním je vypracována pro přilehlou venkovní přesuvnu hnacích vozidel se službou malých posunovacích lokomotiv. V případě nevyužití přesuvny (šetří délku užitečných kolejnic) je možné zaústění kolejí od haly do točny, či vhodně použitého větvení výhybek – což dle prostoru nemůže být moc výhodné, proto přichází v úvahu točna. Přesuvnu pro modelová měřítka H0 nebo TT vyrábí Dánská firma Heljan.

  • Kit B110 s 5 kolejemi: 323,- €
  • Kit B111 s 6 kolejemi: 323,- €
  • Ovládání dvěří – manuál: 52,- €
  • Osvětlení 42 LED/SMD bílá: 40,- €

2425

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments