Nedávno prezentovaný motorový vůz pro České dráhy, více v článku Stadler ze Švýcarska, nové vozy pro ČD kde se popisuje finální nákup a dislokace těchto vozidel typové řady BR 650 od Švýcarského výrobce. Model: Roco tento model zatím nenabízí ve vlastnických barvách ČD, u Deutshce Bahn (DB) jsou tyto vozy již v provozu.

01

Zatím není zcela jasné, do jakých barev bude motorový vůz pro České dráhy lakován, dá se ale s určitostí předpokládat, že opět modro-modré šílenství studia Najbrt! Toto barevné schéma je u ČD dosti velkým neštěstím které do značné míry rozděluje železniční fandy – i ty modelářské.

Model od firmy Roco je vybaven trojcí světlometů pro jízdu vpřed, a pozičními červenými světly. Dominantní je jistě i v modelu – velkorisé čelní sklo kabiny strojvedoucího. Provedení BR 650 je prodkováno v mnoha variantách, v licencích jsou vyráběny u DB AG, Rakousku nebo v Itálii.Model je vyhotoven v nové konstrukci, tedy i facelifting dorazil do železničního světa vozidel? Ozvučení, případně osvětlení a další komponenty pro tento model, nebude problém instalovat do vnitřních prostor modelu. Hloubka střešní partie nabízí opravdu velký prostor pro digitalizaci i jmenované ozvučení a osvětlení bílou SMD.

Délka motorového vozu dosahuje úctyhodných 303 mm. Červený model hledejte pod artiklovým číslem Roco 63180. Je logicky vystaven do V. provozní epochy. Bude nabízen zatím v neozvučené verzi za cenu 169,- €

Roco bude vyrábět i další dva modely s rozdílným lakem. Jedná se o privátní dopravce: Hohenzollerischen Landesbahnen AG nebo Oberpfalzbahn (Regentalbahn AG – Die Länderbahn).

02

03

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments