FAST-FOOD V NĚMECKU | Řetězec rychlého občerstvení McDonalds plánuje v Německu zvýšit počet restaurací. Již dnes je ale Německo tímto typem restaurací doslova zahlceno. Mimo restaurací McDonalds, působí v zemi i konkurenční fast-food KFC a BurgerKing. Expandovat do Evropy chtějí z kontinentální Ameriky i další řetězce tohoto zaměření. Volí ovšem zatím menší země.

Restauratérské řetězce ale míří i do Česka. Na tuzemský trh má zájem vstoupit například řetězec Church’s Chicken, druhý největší řetězec kuřecího rychlého občerstvení na světě. Známý je hlavně tradičními kořeněnými kuřecími pokrmy a dalšími specialitami jižanských států USA.

Dalším řetězcem, který jedná o vstupu do ČR, je americká společnost Dairy Queen. Řetězec nabízí nealkoholické a mléčné koktejly, smoothies (ovocné a zeleninové koktejly) i rychlé občerstvení v 6000 pobočkách po celém světě. Tato firma chce mimo Česka, zamířit hlavně do Německa a Beneluxu. Holandsko a Belgie je v pití kávy v Evropském měřítku nadprůměrná, proto zájem o země Beneluxu a Lucemburska jsou ze strany DQ značné.

Do Německa, Francie a Polska chce vstoupit i Denny’s. Jedná se o restaurační koncept známý již 60 let jako America’s Diner. Patří mezi největší americké rodinné restaurační řetězce. V současné době provozuje 2100 restaurací v deseti zemích světa, je známý tím, že má otevřeno nonstop. O vstup na tuzemský trh má zájem i Papa John’s Pizza, třetí největší řetězec pizzerií na světě.

Německé zastoupení Americké značky McDonalds má v Německu v současné době 1440 restaurací. Do roku 2022 jich chce navýšit až na 1700. Stavby těchto restaurací ale zažívají u našich sousedů i značné komplikace. Především od institucí za boj o zdravé stravování. McDonalds je v Německu pověstný svým kontroverzním umístěním v mnoha objektech historického a státního významu, což se znelíbilo i dříve hodně neutrálním obyvatelům kterých se sousedství této restaurace týká.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/specialy/ekonomika/1625-mc-donalds-chce-zvysit-expanzi-se-svymi-restauracemi-v-nemecku{/qrcodegenerator}

Firma se žlutým písmenem „M“ ale míří i do dalších objektů. Nevyhlášené závody „kdo dříve přijde, ten dříve staví“ mají spolu McDonalds a KFC. Soudním sporem skončilo v minulosti i umístění restaurace KFC v sektoru Fraport Cargo ve Frankfurtu nad Mohanem. Spory o umístění svých restaurací vedou firmy McDonalds a KFC již dlouhé roky.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments