Model JOP. Jedná se o řízení modelového kolejiště přesně tak, jak se lze setkat u skutečného provozu. Nový seriál o této aplikaci, jeho oživení, nastavování jednotlivých prvků kolejiště v PC ap. to vše si postupně popíšeme v jednotlivých krocích od A do Z!

Program je nabízen v čtyřech variantách. LITE – zjednodušená verze pro základní ovládání a detekci obsazení v kolejišti. STANDARD – plná verze bez řízení provozu. COMFORT – plná verze s řízením probozu. DEMO – zkušební, velmi omezená verze. Právě DEMO, je v tomto případě dosti ochuzeno, mělo by nabízet alespoň základní prvky pro „osahání“ si více možností a variant v nastavení této aplikace, žel tomu tak ale není. To, co modelář může v demo verzi očekávat, co je to nejzajímavější v provozu, je v této verzi zablokováno.


Demo verze nabízí mj. (text MARATHON MODEL)

  • doba provozu kolejiště – 15 minut reálného času (ne modelového)
  • 1 přejezdové zařízení
  • 1 stanoviště obsluhy
  • 4 traťové souhlasy
  • 1 zásobník jízdních cest
  • 20 návěstidel
  • 80 prvků kolejiva
  • 30 definovaných jízdních cest
  • 10 kontaktů, 10 příznaků, 10 tlačítek

02

Pro zprovoznění demo verze je nutné provést download instalační sady aplikace modelJOP, aplikaci nainstalovat a provést její registraci. Instalaci a registraci provedete dle návodu v manuálu. Počet dní platnosti licence pro demo je stanoven vzájemnou dohodou, zpravidla 60 dní.

V případě zakoupení licence jsou uvedená omezení zrušena novým licenčním číslem, projekt není nutno vytvářet znovu.

Aktuální verze aplikace modelJOP

verze aplikace 2.10.0122, v archivu ZIP, 5,36 MB, po rozbalení nahrajte EXE soubor do stávajícího adresáře aplikace modelJOP…

Instalační sada aplikace modelJOP

verze 2.10.0122, v archivu ZIP, 17MB, archiv instalační sady rozbalte a na svůj pevný disk nahrajte adresář DISK1,pro instalaci spusťte setup.exe z tohoto adresáře…

Důležité upozornění: instalační sadu na svém disku ponechte, jelikož slouží zároveň k opravě instalace nebo k odinstalování. Pro jeden z uvedených případů opět spustíte setup.exe.

Manuál k aplikaci modelJOP


Jelikož manuál svých obsahem 80 stránek je velice podrobný a přesný, jednotlivé kroky k oživování a provozu PC s modelovým kolejištěm si podrobně popíšeme.

01

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments