Opravdu jen minimálně, a dosti alibisticky vyřešilo vedení portálu Modelbazar – problém s podvodnými a falešnými inzerenty. Navíc se k tomu přidává i fakt, že takovou dobu bylo vedení tohoto inzertního webu laxní, než po tolika podvodech a urgencích, zavedlo funkci „Nahlásti provozovateli“. Tato funkce měla být vůbec první v sérii nadcházejících problémů, než aby byla zařazena na samotný konce všech problémů kolem tohoto webu.

Neznáme sice programátory jmenovaného portálu, ale zabezpečit takovou funkcí prodejce a kupující, je otázka několika minut – v případě dokonalejší funkce – otázka několika desítek minut. Kolem portálu se rojilo takové množství podvodníků – zodějů, že jejich monitoringem se začala zabývat i Policie ČR.

Že situace není vůbes snadná a přehledná, svědčilo několik desítek stížností. Periodika v postupu takového klamavého inzerátu byla vždy stejná: peníze předem na účet – obratem zasíláme model poštou. Pošta že má doručovat jen to, co si skutečně objednáme, tak za to vážně ona nemůže. Po rozbalení takové zásilky pak následovalo překvapení v podobě úhledně překládaných novinových tiskovin, případně hobliny a další materiál zcela se neslučující s modelářským oborem.

Pakliže Modelbazar tuto funkci „vynalézal“ několik let, pro zdatného programátora je to již výše jmenovaná otázka několka minut. Ale i tak, tento „nahlašovací“ vynález ze strany vedení portálu není, a jednoznačně ani nebude dostatečný. Podvodné inzerenty a stejně tak i jejich inzeráty, se na jmenovaném portále budou objevovat i nadále.

Dokud administrace razantně nepřepracuje registrační podmínky inzerenta, nelze totiž považovat funkci s nahlášením inzerátu za dostatečnou. Dá se tak trochu vycítit, že je to jen slabé gesto vůči všem návštěvníkům, kterým by dle vedení portálu mělo toto „zabezpečení“ snad stačit?

{niftybox background=#A3BF2A,textcolor=white,float=right,textalign=justify,border=white,font=Tahoma,fontsize=14px}

Strohé vyjádření vedení portálu Modelbazar:

UŽ!
Konečně jsme vylepšili systém na eliminaci překupníků, podvodníků a jinak neslušně se chovajících inzerentů v našem bazaru. U každého inzerátu najdete v menu odkaz „nahlásit provozovateli“, kde nám můžete oznámit porušení podmínek inzerce, kterého si všimnete a my už si s tím efektivně poradíme.

Děkujeme našim věrným uživatelům za podporu a náměty na zlepšení situace. Věříme, že modelbazar bude zase o něco příjemnější místo k návštěvě.

team modelbazar.cz
{/niftybox}

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments