České dráhy vyhlásily veřejnou zakázku na dodavatele stacionárních jízdenkových automatů do železničních stanic. Společnost plánuje vybavit do roku 2015 asi 80 největších stanic až 340 moderními automaty.

České dráhy očekávají objem této zakázky ve výši přibližně 368 milionů Kč. Konečná cena a vítěz soutěže však vzejdou z elektronické aukce na základě nejnižší nabídnuté ceny. Uchazeči o veřejnou zakázku musejí podat svou žádost o účast v soutěži do poloviny srpna letošního roku.

České dráhy chtějí zavést moderní automaty na jízdenky ve 3 etapách v letech 2013 až 2015. Pilotní etapa zahrnující přibližně 68 zařízení má být realizována v roce 2013, další dvě etapy po přibližně 136 automatech se mají uskutečnit v letech 2014 a 2015.

Společnost chce zavést do provozu zcela nové moderní automaty, které umožní komplexní odbavení ve vnitrostátní dopravě od vyhledání spojení po zakoupení nejvhodnějšího typu jízdenek včetně rezervací a případně i dokladů integrovaných dopravních systémů. Úhrada nákupu pak má být možná nejen mincemi a bankovkami, ale také platebními kartami nebo prostřednictvím elektronické peněženky na In-kartě Českých drah.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments