intro

MTHtrains je firma, která se jako podobně dalších, zaměřuje na výrobu modelů v sekci velkých měřítek 0 a 1. Ovšem začala také nabízet modely domácích měřítek, jako doplňkový sortiment svého výrobního programu. Cenový rozdíl ale není zanedbatelný…

Kotlové, případně otevřené vozy pro přepravu uhlí a dalších materiálů, jsou v cenové relaci 2x tak dražší, než modely Evropských (domácích) výrobců starého kontinentu. Lákavý kurzový rozdíl Dolaru proti Koruně v tomto ohledu asi moc nezabere! MTH nabízí tyto modely i v SET balení o počtu 6 vozů, ale s modelem trakčního vozidla k tomu. Cenové zvýhodnění zde tedy nepadá na úrodnou půdu.

Navíc grafické schéma kotlových vozů MTH, je nápadně shodné s modely kotlových vozů Piko případně Trix. Jednotlivé modely jsou k dostání za cenu 79,95$ bez rozdílu typového provedení. V SET obsahovém balení pak za cenu 6 ks zaplatíte 439,95$ což je rozdíl cca. 40$ tedy 800,- Kč.

Modely MTH jsou tedy v cenové relaci dosti znevýhodněny od domácích výrobců, neb jejich cena je v tomto případě dvojnásobná! Tedy v ceně 79,95$ / 2,3 vozu firmy Piko/Trix. Proto úspěch prodeje této série modelů v Evropě je dosti zpochybnitelný, ale vše má svého kupce, případně lidé zkoupí vše!

O modelech hnacích vozidel zase příště…

Kam dál:

Dvě novinky u firmy Piko, Zans a Tds

BRAWA: novinkové kotlové vozy 1/87

PIKO: kotlové vozy pro přepravu chemikálií

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments