Muzeum městské hromadné dopravy (MHD) v pražské Vozovně Střešovice zahajuje hlavní sezonu. Při pátečním slavnostním otevření se mohou návštěvníci projet kloubovým autobusem Ikarus 280.08 a historickou tramvajovou soupravou složenou z vozů Mevro a Krasin, a to na Vypich a zpátky.

S otevřením muzea zahájí provoz také historická linka číslo 41. První spoj vyrazí v poledne z Vozovny Střešovice přes historické centrum směrem k holešovickému Výstavišti. Současně začne ve Stromovce fungovat nová zastávka pro historickou tramvaj nazvaná Planetárium Praha, která bude sloužit jen jako nástupní.

Muzeum MHD bude otevřeno o víkendech a státních svátcích od 9 do 17 hodin, sezonu ukončí 17. listopadu. Letos poprvé bylo kvůli velkému zájmu muzeum otevřeno od ledna také o zimních víkendech.

Muzeum v historické tramvajové vozovně ve Střešovicích funguje od roku 1993. Nabízí návštěvníkům na čtyři desítky historických vozidel, ale i dalších exponátů. V někdejší vozovně ve Střešovicích jsou k vidění tramvajové vozy od počátku provozu až po ty z 80. let, autobusy nebo trolejbusy, dobové fotografie, jízdenky, plánky, výkresy nebo modely. Zajímavým exponátem je ale i samotná hala muzea.

Budova vozovny postavená v roce 1909 byla v roce 1991 vyhlášena technickou památkou. V běžném provozu byla do roku 1992, kdy byla přestavěna na muzeum.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments