Popularita menších městských SUV v poslední době neustále roste a výrobci automobilů na tento trend poměrně pružně reagují. Ne jinak tomu je i v případě francouzské značky DS Automobiles, která v červnu tohoto roku uvede na český trh model DS 3 Crossback.

DS 3 Crossback je takovým menším sourozencem modelu DS 7 Crossback. Ten už se na českém trhu nějakou dobu prodává a díky extravagantnímu designu, bohaté výbavě i špičkovým technologiím se těší velké popularitě. Model DS 3 Crossback bude nabízet zákazníkům prakticky to samé, akorát v menším provedení.

Z technologií je třeba vyzdvihnout přední světlomety s názvem DS Matrix LED Vision, které osvětlují zatáčky a samy řídí dálková světla, jež se zapínají a ztlumují v závislosti na silničním provozu. Další vychytávkou jsou kliky dveří zabudované do karoserie vysouvající se v momentě, kdy se majitel vozu s klíčky přiblíží na vzdálenost 1,5 metru a vůz se zároveň i sám odemkne. Při odchodu se pak automobil při stejné vzdálenosti naopak sám zamkne.

Zajímavostí je také možnost sdíleného přístupu do vozu, který lze na dálku poskytnout až pěti osobám, a to prostřednictvím mobilní aplikace MyDS. Vozidlo lze pak nastartovat jednoduše přes smartphone, což ocení zejména ti jedinci, kteří už nechtějí nadále nosit po kapsách klíče nebo je neustále někde zapomínají.

Extravagantní ovladače

Co se týká interiéru, nelze opomenout extravagantní ovladače seskupené do kosočtverců, což je jeden z charakteristických prvků značky DS. Nad nimi pak dominuje velká dotyková obrazovka obdélníkového tvaru s uhlopříčkou 10,3 palce. Celý interiér pak bude k dispozici v několika kombinacích odstínů a s různými druhy materiálů – luxusní kůží, umělým semišem Alcantara nebo klasickou látkou. Pokud se zaměříme na zavazadelník, poskytne solidních 350 litrů.

Nový DS 3 Crossback bude nabízen se známým a již osvědčeným benzinovým tříválcem 1.2 PureTech ve výkonových verzích 73 kW, 96 kW a 114 kW. Pro ty, kteří naopak preferují dieselový pohon, je k dispozici čtyřválcový motor 1.5 BlueHDi se 73 kW a 96 kW. Na konci letošního roku na český trh navíc vstoupí také plně elektrická verze s názvem DS 3 Crossback E-Tense disponující elektromotorem o výkonu 100 kW a dojezdem až 320 km podle metodiky WLTP.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments