Mráz v nočních, ale především v ranních hodinách dosahoval bezmála -30C stupně. Nejvíce pak v Orlickém Záhoří, kde bylo naměřeno -31C stupně. Mrazy působí problémy zejména železničářům, na mnoha místech dochází k lomům kolejí z důvodu vysokého pnutí způsobené hlubokým mrazem. Koleje na mnoha místech praskají.

{snippet costa-ex}

Prasknuté koleje omezují dopravu v úsecích mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví, v traťovém úseku téže tratě taé v úseku Všetaty – Mělník, nebo na Moravě mezi Brnem a Chrlicemi. Problém zaznamenala i Praha, kde došlo k několika prasknutí kolejí mezi Smíchovem a Radotínem, ráno pak mezi Radotínem a Dobřichovicemi.

Správa železniční dopravní cesty všechny defekty kolejí postupně opravuje. Jediná zaznamenaná zpoždění jsou z Prahy, kde dochází časově od 5 do 15 min. Komplikace mráz působí ale i drážní infrastruktuře. Namrzají trakční vedení, návěstidla a zamrzají motorické přestavníky u výhybek, tam kde nedochází k jejich ohřevu plynem, či eletricky, musí železničáří tato místa ohřívat aleternativním řešením – ohněm.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments