Doba, kdy modelář dostával, resp. kupoval modely dle smyšlených proporcí, je kde tam! Konečně začíná několik výrobců vyrábět varianty modelů dle skutečných předloh – vše dle zvolených měřítek přeneseno do modelu. První vlaštovkou je firma Busch, dále by se našlo několik menším manufaktur, převážně SRN.

Model vychází ze své skutečné předlohy ze stanice v Meklenburgu, Předním Pomořansku. Výtopna byla postavena v roce 1911 a byla určena pro deponii lokomotiv Pruské dráhy. Celá budova je podpírána masivními sloupy. Světlost intériéru doplňují velká okna z masivního mřížování. V modelovém provedení se jedná o doplňky několika leptů, převážně pro okenice a dveře výtopny, dále okenice a dveře pro personální zázemí. Půdoris dokumentace k modelu najdete v místě pro stažení přílohy, je zde uvedeno kompletní rozvržení.

02

Předloha modelu – dnes již nepoužívaný areál výtopny

03

Rozměry: 191 mm x 334 mm

04

Jak již bylo napsáno výše, doplňky z mosazi – jsou i v tomto případě komýnky pro odvod kouře. Do takto umístěných odvodů kouře, lze instalovat kouřové generátory pro imitaci uvnitř umístěných lokomotiv. Pakliže lokomotiva samotná, je vybavena vlastním kouřovým generátorem, stačí nad místy komínu uvnitř budovy, zvolit vhodný lapač pro svod kouře ke komínkům.

05

Díky mosazným dílům, můžeme navodit opravdu věrohodný dojem z několika prvků, především vstupní dveře personálu, okenice apod.

06

07

Okenice, křídla dveří – jsou podlepeny průhlednou folií pro dokumenty A4 formátu

08

Cena stavebnice je 133,- EUR

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments