BRNĚNSKÝ PŘEŠLAP | Politické tanečky kolem umístění logistického skladu v Brně je definitivně u konce. Amazonu ale došla trpělivost s krajskými a obecními představiteli, a začal se ohlížet v logistických zónách kolem Holešova, ale také v Bratislavě na Slovensku a jinde. Úřednické rozhodnutí kaje a obce je navíc kritizováno vládou.

Nepochopitelná situace je i ve vládní agentuře CzechInvest, která dlouhodobě o přilákání Amazonu do Česka bojovala. Amazon nakonec přes počáteční neshody s obcí Dobrovíz na severozápadním okraji Prahy svůj skald postaví. Firma navíc složila jistinu pro stavbu obchvatu obce v hodnotě 50 milionů korun.

Amazon se zajímá o umístění svého logistického centra právě ve Střední Evropě, mimo Česka, začal hledat další lokality v Polsku a v Maďarsku, kde by mohla vyrůst další pobočná distribuční centra. Pokud by Amazon neuspěl ani v Holešově, své pobídky dalo i město Pardubice, Praha a Karlovy Vary.

{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/ekonomika/1999-politicke-tanecky-kolem-amazonu-v-brne-u-konce-firma-se-rozhlizi-v-bratislave-a-v-holesove{/qrcodegenerator}Zástupce Amazonu Tima Collinse překvapilo, jak nižší regionální instance rozhodují na vládní úrovni za vládu i agenturu CzechInvest, která Amazon do České republiky přivedla. Trojnásobné odmítnutí projektu ze strany brněnských zastupitelů (navíc v situaci, kdy tuzemská vláda investici důrazně podporovala) americkou firmu překvapilo. Collins jako ředitel její evropské divize prý za patnáct let kariéry něco podobného nezažil. „Upřímně řečeno, nevím. Nevím, jaké důvody stojí za rozhodnutím zastupitelstva. Jediné, co můžu říct, je – dobře, my jsme vás vyslechli, respektujeme vaše rozhodnutí a jdeme dál,“ konstatoval manažer.

Amazon tak v těchto dnech monitoruje lokality u Holešova a v Pardubicích. Zájem by mohl mít i o prostory v průmyslových zónách kolem Bratislavy. Pokud firma neuspěje, hodlá další logistické centrum vybudovat v sousedních státech. V hledáčku může být jak zmíněné Polsko, tak i Maďarsko.

FIRENET.CZ | ČT24

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments