PRAHA – Ačkoliv cena ropy na burzách stále klesá, Česká republika bude nejspíš poslední baštou vysokých cen za naftu i benzín. I po sražení ceny ropy, mají domácí čerpačky ceny nafty i benzínu u dálnic bez deseti haléřů za 40 korun, v sousedním Německu pak můžete natankovat i za 27 resp. za 29 korun už více jak 14 dní.

Průměrná cena benzínu i nafty končí na 34 až 35 korunách. Některé pumpy ale tlak na zlevňování již neustojí, a s cenou jdou pomalu níže. Nejdražší přitom zůstává i nadále Praha, zejména pak hlavní silniční tahy městem, případně dálniční přivaděče, kde ceny pohonných hmot neovlivní ani snížená cena barelu ropy na burze v Holandsku.

V Německu přitom na čerpacích stanicích mimo dálnice můžete již dnes tankovat za 1,19 nebo 1,09 EUR za litr nafty, benzín pak za 1,23 EUR. Asociace provozovatelů čerpacích stanic v Německu navíc tento týden uvedla, že pozvolný pád ceny ropy, může srazit cenu paliv až pod 1 EUR za litr.

Cenu paliv pro motorová vozidla ovlivňuje pozitivně i dlouhodobě slabá koruna. Následující vývoj pak může příznivě ovlivnit i v lednovém a únorovém měsíci strop ceny nafty i benzínu na totemech čerpacích stanic v Česku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments