Doslova hlad, tak by se dala nazvat frázovitě situace, kdy čeští modeláři mají již plné zuby tzv. modelů hračkového charakteru, zmínit se můžeme např. po napodobenině spacího vozu WLABmz od Clasicmodelu, a mohlo by se takto pokračovat!

Belgická firma L.S. Models pro rok 2010 nachystala celou sérii RIC vozů, bohužel, opět nikoliv české provenience. Jedná se o vozy zařaditele SBB. Jmenovitě jde o modely: B, Bc, ABm, Bm, Am, Bcm, WRm, Bm, Bpm a Apm. O firmě je známo, že vyrábí jednoznačně špičkové modely dle přesných proporcí, proto se také cena takového záměru kopě těchto modelů dosti projeví. Mimo vozy B a Bc, kteté jsou za ks 72,50 SFr (Švýcarský Frank), jsou ceny v druhé kategorii jednotné, tedy 145,0 SFr. Jen modely vozů WRm a Bm v červeném a zeleném provedení laku, za cenu 249,0 SFr!

03

01

Cena CHF (Švýcarský Frank), se pohybuje v rozmezí 17,50 CZK – 18,60 CZK / 1 CHF. Takže lze si spočítat, co nás případný nákup bude finančně zatěžovat, jenže, za kvalitu je potřeba i řádně zaplatit. Zapomeňte na vozy Roco, Fleischmann, Tillig aj. tohle je zcela jiná kategorie modelů – proto nelze nic porovnávat.

04

Modely budou uvedeny do prodeje v I. a II. kvartále tohoto roku!

Zpracování modelu v 3D CADu

05

{jcomments on}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments