Fleischman představil novinky pro letošní čtvrtý kvartál 2012 pro modelové měřítko N 1:160 a v modelovém měřítku H0 1:87 toho moc nepřidal. Ovšem v katalogu nehledejme nic z naší provenience, v měřítku N 1:160 pak Fleischmann uvede hned tři modely lokomotiv s motivem (promo). Jedna nese označení „Für Menschen unterwegs“ což by se dalo přeložit jako „Pro lidi na cestách“ kterým je ozdobena lokomotiva DB Regio.

  1. Pro lidi na cestách
  2. 200 let Bavorské zahrádky
  3. 175. výročí rakouských drah

Druhým modelem od Fleischmanna je model lokomotivy 111 066-7 (sběratelé motivů zaásají), tento model má na sobě signaturu ve smyslu „200 Jahre Biergarten“, tedy „200 let Bavorské zahrádky“, což je upoutávka na dvousetleté výročí Spolkové země Bavorsko. Že je Bavorso mekou piva a dobrého jídla, má reprezentovat právě tento motiv na lokomotivě řady 111.

Dalším motivem je tentokrát model lokomotivy správy ÖBB. Nese jej řada Taurus 1216 020, a motiv má oslavovat 175. výročí rakouských drah, které se mj. letos budou oficiálně slavit.

Podzimní novinky N

Podzimní novinky H0

Jednoznačně se ale Fleischmann moc nepředvedl, jeho zájem je spíše ve speciálkách v oblasti modelů parních lokomotiv. Také zde ovšem je trochu vidět centrální plánování výroby od Roco, které se snaží v současné době vyrábět i modely pro náročné zákazníky. Fleischmann má ovšem portfólio v oblasti parních modelů větší, což ani tentokrát neovlivnilo plánované novinky pro letošní podzim.

{snippet 101}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments