Redakce Magazínu bude 16. a 17. června 2012 v Lužné u Rakovníka dokumentovat poválečné parní lokomotivy BR52, pro které se vžil zázev „Němky“. V Lužné se sjedou o víkendu 16. a 17. června dokonce v osmi exemplářích. Tři domácí válečné dříče doplní zahraniční kolegyně. Dvě z nich přisupí s Německa, po jedné z Rakouska, Polska a Slovenska.

Zkrátka ale nepřijdou ani obdivovatelé české konstrukční školy, protože společnost nákladních lokomotiv z období druhé světové války doplní celkem tři Štokry řady 556.0 a Kremák 534.0323.

Nás můžete identifikovat s nápaditými tričky na zádech s nápisem TECH | MAGAZIN. Hodláme se detailně zaměřit na fotografickou dokumentaci všech lokomotiv konstrukční řady BR52. Zkrátka nepřijdou ani přítomné Štokry 556.0

O fotografickou dokumentaci velice oblíbené lokomotivy 534.0 si píšete celkem často, proto její přítomnost a oživení v muzeu Českých drah nebude jen náhodné. Pro ty, kteří se zajímají o patinu lokomotiv – hodláme se zaměřit i na detailní místa která jsou ovlivněna vodou, sazemi nebo mazáním. Je zřejmé, že tyto lokomotivy jsou udržovány v naprosté čistotě a lesku, proto je stále nutné vycházet z dobových fotografií z provozu parních lokomotiv konce sedmdesátých let minulého století.

DETAILfoto taky konečně zdokumentuje zcela podrobně celé nádraží v Lužné u Rakovníka, které z dob své velké slávy a klasického provozu v depu, bylo velice vyhledávaným cílem fotografů a nadšenců místních lokálek.

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments