Vedení města a Dopravní podnik Praha se chystají postupně omezovat i provoz povrchové dopravy v samotném centru metropole. Omezení zasáhne především tramvajové linky v oblastech: Karlovo náměstí, Václavské náměstí, Nábřeží kapitána Jaroše, Florenc, Invalidovna, Palmovka, Holešovice, Anděl, Staroměstská a Podolí.

Ačkoliv se v mnoha místech zatím voda nenachází, z preventivních důvodů budou odpojeny další trafostanice pro provoz tramvají. Dopravní podnik chce páteřní linky nahradit zcela autobusy. První zaplavení dle minulých zkušeností z roku 2002, by mělo začínat právě v oblasti Holešovic a Smíchova.

Zatím je i nadále provozována tramvajová doprava na Sídliště Barrandov. Ovšem dle informací mluvčí DP Praha, v případě zaplavení kolejového tělesa, dojde k zastavení provozu i v tomto úseku. Dopravce může nahradit tramvajovou dopravu opět autobusy z obratiště Smíchov a Anděl. Dopravní podnik má v této likalitě celkem 3 speciální trafostanice pro tramvajový provoz, k jejich odpojení by mohlo dojít v pozdních večerních případně nočních hodinách. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/mestska-doprava/1573-praha-centrum-mesta-bude-uzavreno-pro-veskerou-dopravu{/qrcodegenerator}

Na omezení tramvajové dopravy se chystá dopravce i v úseku pravobřežní tratě od Podolí k Bráníku a dále do Modřan. V případě zaplavení těchto lokalit, dojde především k odpojení dalších trafostanic pro úseky od Palackého náměstí k Podolí a Bráníka.

Dopravní podnik se chystá od pondělí uzavřít i veškeré úseky metra v záplavových oblastech kolem řeky. Toto opatření se dotkne všech tří linek metra A, B a C.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments